Korzyści płynące z używania podręcznika “To się liczy 2” na lekcjach matematyki

Matematyka nie jest przedmiotem zbyt lubianym przez uczniów. Absolwenci szkół podstawowych muszą liczyć się ze zwiększonymi wymaganiami nauczycieli. W wielu przypadkach muszą znacznie rozszerzyć swój zasób wiedzy i nauczyć się metod rozwiązywania skomplikowanych działań. Wsparciem na zajęciach w szkole może być podręcznik “To się liczy 2” opracowany przez wydawnictwo Nowa Era we współpracy z Karoliną Wej i Wojciechem Babiańskim. 

Liczne ułatwienia dla uczniów

Podstawową zaletą książki “To się liczy 2 “jest atrakcyjna forma graficzna. Uczniowie mają do dyspozycji dużą ilość wykresów i diagramów, dzięki którym zajęcia w szkole nie są monotonne. Ważne informacje są wyróżnione odpowiednim kolorem lub krojem czcionki. Obok każdego ważnego tematu zamieszczono ćwiczenia pozwalające ugruntować wiedzę. Niektóre zadania są prezentowane wraz z gotowym rozwiązaniem, na których bazie można przygotowywać się do sprawdzianów lub kolejnych lekcji.

Wsparcie na zajęciach w szkole

Podręcznik “To się liczy 2” jest przeznaczony do stosowania w klasach drugich szkół branżowych I stopnia. Jego treść jest dostosowana do wiedzy i umiejętności młodszych uczniów, którzy nie są przyzwyczajeni do studiowania dużych ilości materiału na pojedynczych zajęciach w szkole. Książka proponuje naukę matematyki za pomocą krótkich tematów, które będą zrozumiałe zarówno dla przeciętnych uczniów, jak i osób wyróżniających się na tle klasy. W związku z powyższym jest to także wsparcie dla nauczyciela podczas prowadzenia zajęć.

Wysoki poziom merytoryczny

Warto dodać, że w książce proponowanej przez wydawnictwo Nowa Era znajdziemy liczne nawiązania do czynności dnia codziennego. Dzięki temu uczniowie mogą sobie uświadomić, że matematyka to dziedzina wiedzy przydatna w wielu zawodach, jak również w życiu osobistym. Podręcznik “To się liczy 2” można nabyć korzystnej cenie online, w tym na stronie internetowej wydawcy. Jest to pozycja uzyskująca pozytywne opinie specjalistów, jak również doceniana przez rodziców zainteresowanych wysokim poziomem kształcenia swoich dzieci.